Krom Hurdası

Hurda Krom geri dönüşümün Türkiye’ deki hacminde önemli bir yer tutmaktadır.

Metalik bir element olan Krom’un atom numarası 24, atom ağırlığı 51,996’dır. Krom çok sert olması ve erime noktasının 1857 °C olması nedeniyle, metallere sertlik sağlanması ve zırhlı araç yapımı için kullanılır. En önemli kullanım alanı ile beraber paslanmaz çeliklerdedir. Oluşturduğu kromoksit tabakası çelik yüzeyini film tabakası gibi kaplar ve kimyasal korozyona karşı dayanıklılık sağlar.

Krom doğada +3 yüklüdür, indirgenme reaksiyonuyla +6 değerlik alır. Toz formdaki krom, deri tabaklamada uzun yıllardır kullanılmaktadır. Deriye uzun süre dayanma özelliği kazandırır. Ayrıca 118 elementten 24. sıradadır. Latincesi Chromium’dur ve simgesi Cr’dir.

Geri dönüşüm sektörü içerisinde Hurda Krom önemli bir yer tutmaktadır. Kendi içerisinde bir ürün yelpazesine sahip olan krom, Krom 430, Krom 304, Krom 316 gibi çeşitli kodlara sahiptir.

Bu kodlara göre farklı kalite ve geri dönüşüm niteliği taşıyan ürün bu sebepten farklı farklı fiyatlandırılmaktadır. Sanayide çeşitli üretim kolları içerisinde yer alan Hurda Krom, Hurda Paslanmaz olarak da adlandırılmaktadır. 430 kalite Hurda Paslanmaz, hurda paslanmaz sınıfının nikelajı en düşük olan paslanmaz grubudur. 304 hurda paslanmaz ve 316 hurda paslanmaz dan düşük olan 430 kalite hurda paslanmaz diğer hurda paslanmaz çeşitlerine göre fiyat olarak daha düşüktür. Hurda Krom satışını gerçekleştiren işletmelerin hurdalarının kalitelerine ve atık kodlarına orantılı olarak en doğru fiyatları almak için iyi bir piyasa araştırması yapmak zorundadırlar.Sizde Hurda Krom ürünlerinizi değerinde satmak ve kuruluşunuzun geri dönüştürülebilir nitelikte ürünlerini doğaya kazandırmak istiyorsanız bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Her sektöre uygun olarak ayrı ayrı tasarlanan atık biriktirme haznelerimiz ve profesyonel ekibimizle sizlere hizmet vermekten kıvanç duyarız. Gün geçtikçe büyüyen firmamız artık tüm alüminyum hurda işleriniz için hizmet vermektedir. Firmamız kadrosunda işinde uzman çalışları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Şehiriçi ve şehir dışına gerçekleşecek tüm alüminyum hurda işlemleri için hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki beklentilerini karşılayacak biçimde, tüm çalışanlarımızın aktif görev aldığı bir takım ruhu ile teknolojik gelişmelere göre kendimizi yeniliyor; siz değerli müşterilerimiz ve bölgemizin gelişimi için durmaksızın çalışıyoruz. Günden güne gelişen altyapımız ile daha fazla insana ulaşarak alüminyum hurdalarınızı alarak size çevreye daha fazla katlı sağlıyoruz. Sizde tüm alüminyum hurda işleriniz için bizlere iletişim numaralarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz.